Коли ти на сьомому небі…

11 грудня у світлиці Рожнятівської ЦБС відбулася презентація сьомої поетичної збірки поетеси, бібліотекаря, просвітянки, лауреата престижних премій, члена НСПУ Лесі Шмигельської під символічною назвою “Сьоме небо”.

Літературно-музичне дійство, що отримало назву “На сьомому небі від щастя”, працівники бібліотеки приурочили до творчого ювілею поетеси – 10-річчя літературної діяльності.

Зустріч розпочалася з благословення отця Дмитра Халуса. Ведучі розповіли про творчий шлях Лесі Шмигельської і її здобутки на поетичній ниві. Юна подруга Оленка Титаренко підготувала для Лесі чудовий фотоколаж, який продемонстрували присутнім працівники бібліотеки.

Авторка розповіла про свій шлях до літературних висот, про роботу над кожною збіркою, зачитала декілька поезій з нової книги, чим неабияк зворушила присутніх. Поезія Лесі щира, глибока, багатогранна.

Зі словами привітання виступив головний редактор Всеукраїнського літературно-художнього і громадсько-політичного журналу «Перевал», поет, пісняр, прозаїк, громадсько-культурний діяч, заступник голови Національної спілки письменників України, заслужений працівник культури України Ярослав Ткачівський, який приїхав разом зі своєю дружиною Олександрою. Пан Ярослав згадав, якою щасливою і окриленою була Леся на врученні обласної премії імені Василя Стефаника, а також подарував свіжі примірники журналу “Перевал” винуватиці свята, Любомиру Михайліву та бібліотеці.

Враженнями про Лесину творчість поділилися заступник голови Рожнятівської РДА Богдан Михайлович Яковина, заступник голови районної ради Олег Володимирович Понайда, побажавши авторці нових творчих здобутків.

Журналіст, заступник головного редактора обласного часопису «Галичина», член Національної спілки журналістів України Ігор Лазоришин зачитав статтю про нову збірку Лесі Шмигельської, яка невдовзі буде надрукована в газеті “Галичина”. Пан Ігор зазначив, що “Сьоме небо” – найсильніша Лесина книга.

Добра подруга літоб’єднання “Ґорґани”, поетеса і художниця Оксана Сподар тепло відгукнулася про Лесю і її творчість, зауваживши, що щаслива знатися з такою світлою людиною.
Письменник, краєзнавець, журналіст, член Національних спілок письменників, журналістів та краєзнавців України, лауреат престижних премій, очільник літературного об’єднання «Ґорґани», голова Рожнятівського районного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка Любомир Михайлів розповів, як колись Леся прийшла до нього із рукописом своєї першої книжки, хвилюючись, яким буде його вердикт, і як Любомир Львович підтримав її добрим словом, спонукавши повірити у свій творчий потенціал. За його словами, поезія Лесі талановита, свіжа і самобутня. Любомир Михайлів вручив їй грамоту від Обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка (до 150-річного ювілею “Просвіти”). Такі ж грамоти отримали ще кілька просвітян району. Від імені літоб’єднання «Ґорґани» Лесю привітала її колега по перу Наталя Данилюк, зазначивши, що літспільнота пишається такою талановитою подругою, а також подякувавши авторці за глибоку, багатогранну поезію і за її щирість та людяність.

Наостанок директор Рожнятівської централізованої бібліотечної системи, заслужений працівник культури України Марія Василівна Рибчак привітала Лесю Шмигельську із вдалою творчою зустріччю і побажала їй справжнього щастя, яке підносить на сьоме небо.

Чудовою родзинкою свята стали талановиті земляки поетеси – гурти “Сусіди” і “Калинова вода”, які подарували авторці і всім присутнім свої прекрасні музичні номери.

Наталя Данилюк, поетеса, редактор, лауреат літературно-мистецьких премій ім. А. Малишка та ім. М. Підгірянки, член НСПУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *