В Катовіцах українські письменники читали дітям казки

А ви любите слухати і читати казки та цікаві історії? Діти в переважній більшості точно люблять. А з ними і дорослі. Така нагода випала для українців, які проживають в Катовіцькій агломерації, напередодні Дня книги і авторського права. Цю зустріч організували Пункт Інформаційний для іноземців та Українська бібліотека в Катовіцах, яку заснувала головна редакторка видавництва “Час Змін Інформ” Тетяна Виговська. А читали свої твори видавець, журналіст, казкар Костянтин Климчук та літературознавиця, письменниця та волонтерка Лариса Рудак.

В затишному залі міського будинку культури «Кошутка» було людно. На зустріч з цікавою літературою завітали діти з мамами і бабусями. По добрій традиції не обійшлося без солодкого частування, але головною «стравою» того дня була література.

Зустріч з письменниками розпочав вітальним словом Почесний консул України в Катовіцах Ярослав Вєчорек, який був присутній зі своєю дружиною Івоною Сосновскою-Вєчорек. Пан Ярослав побажав, щоб найшвидше закінчилася війна, і всі зустрічі були присвячені культурі та мистецтву.

 

Костянтин Климчук подякував консулу і всій Польщі за допомогу українцям. «Такі складні періоди в історії України трапляються не вперше. Лише разом ми можемо боротися за свою волю і щастя, – сказав він. – Моя перша книжка «Казка про козака Степана, його пригоди і кохання» теж про боротьбу. Хоробрі козаки перемагають ворогів і знаходять кохання. Вірю, що після нашої теперішньої перемоги ми будемо говорити про любов і мистецтво».

 

Письменник прочитав слухачам свою казку. Після прочитання два примірники казки були розіграні серед присутніх в міні-вікторині. Але програвших не було, адже ніхто не пішов із зали без подарунка. Бо за казкою читалися уривки з книги про літні пригоди Івася та Оленки, яких оберігали домовик Модест і кіт Тимофій. Ця оповідь не тільки цікава, а й корисна, бо в ній автори вчать дітей поводитися обережно і бешкетувати так, щоб не наробити лиха. Два десятки примірників «Модестова наука, або Де чатує небезпека?» також перейшли в якості презентів в дитячі руки. Між читанням автор спілкувався з слухачами, розказував про історію написання книг, а також про свою волонтерську діяльність. А завершив свою частину програми казкою з циклу про дружбу маленької дівчинки та позапланетника.

 

Лариса Рудак привезла з собою книжку про пригоди маленької собачки. Ця книгжка показує життя української сім’ї очима песика. Трапляються кумедні ситуації, невеликі прикрощі, але вони не можуть стати на заваді любові, яку люди дарують тваринці, а цуцик віддає таку ж любов людям. Письменниця провела конкурс з розіграшем своїх книг, а також попросила присутню дітвору намалювати своїх улюблених тваринок. Тому невдовзі сцена зали перетворилася на вернісаж домашніх улюбленців, а всі, хто забажав, отримали автограф авторки.

Чотири години літературної зустрічі минули непомітно. Надворі був сонячний день і такий само сонячний настрій панував у присутніх. Письменники скучили за спілкуванням з читачами, а читачі отримали подорож у казку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *