“На східному фронті є зміни” презентовано у Фастові

Книгу під такою дещо несподіваною назвою було презентовано у понеділок 15 травня в малій залі міського Палацу культури. Автора роману Ганну Ручай та видавця Костянтина Климчука фастівським поціновувачам художньої літератури представляла заступник міського голови з гуманітарних питань Олена Давиденко.

Судячи з розповіді директора видавництва «Час Змін Інформ», якому було надано слово, співпраця видавця і автора невипадкова. Об’єднали їх не лише земляцтво (творчий тандем -білоцерківський), а й патріотизм, гостре співпереживання за долю країни та активна громадянська позиція.

Можливо, для частини учасників презентації прізвище Ганни Ручай ще не досить відоме. Але, безперечно, після ознайомлення з одним із зразків її творчості, який відзначається актуальністю і переконує у наявності неабиякого письменницького хисту, коло прихильників її таланту у Фастові зросте.

2_158

Відчувалось при прямому спілкуванні, що Г. Ручай ще й неординарна особистість, яка має підвищену волю і почуття відповідальності перед собою та людьми. Взятися за розкриття теми війни, саме війни, яка точиться вже три роки на Донбасі, саме сьогодні може дозволити не кожен. Для цього, окрім сміливості і рішучості, треба володіти вмінням писати по гарячих слідах. Тоді книги стають чесними, може не до кінця об’єктивними, але точно цікавими. Можна припустити кілька нюансів, але зате це буде свіжий погляд, не спотворений.

Описати події, які вплинуть на подальшу долю не тільки всієї нашої країни, а й Європи та світу в цілому, автору книги допомогла і її безпосередня до них причетність. Г. Ручай є волонтером, не раз побувала на передовій, де і збирала матеріал про героїв свого нового художнього твору. Певне і тому найактивніше до обговорення роману долучились ті з фастівчан, хто знає правду про АТО не з чуток, сам брав участь в операції.

о

Не хотілося б переповідати сюжет роману, аби спонукати читача самому взяти роман «На східному фронті є зміни» і скласти про нього власну думку. Варто зазначити лише, що авторка правильно вловила момент, коли люди говорять те, що насправді пережили, а не те, що від них хочуть почути. Саме зараз, у чутливий період для України, вона дає певні відповіді на події, які будуть ще 10, і 20, і більше років викликати інтерес у всьому світі. Безумовно, будуть різні інтерпретації цих подій. А ось ця, одна з перших спроб, зроблена по гарячих слідах, вона звичайно дуже важлива і заслуговує на увагу широкої громадськості.

Хотілося б, щоби з цієї книги кожен зробив для себе висновки, як треба жити далі, і пам’ятати про тих людей, які віддали своє життя за Україну.

Прес-служба виконавчого комітету Фастівської міської ради
Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *